Silne korzenie

W 1840 roku podróżnik i przyrodnik Alexander von Humboldt, twórca określenia „pomnik przyrody”, nazwał Oliwę jednym z trzech najpiękniejszych zakątków świata.

Dziś ten najpiękniejszy zakątek świata to centralny punkt Trójmiasta.

Mało jest miast poważnie traktujących myśl, że środowisko otaczające człowieka staje się jego integralną częścią; że powietrze, architektura i roślinność wyznaczają przestrzeń naszej świadomości. Kształtują ciało, umysł i emocje.

Oliwa od wieków jest kwintesencją takiego spojrzenia na życie. Być może to spuścizna cystersów, którzy ponad 800 lat temu wybrali ją na siedzibę swojego klasztoru.

Lokalizacja Oliwski Park

Główna gałąź miasta

Wystarczy wyjechać z inwestycji Oliwski Park i pokonać dwa zakręty, żeby znaleźć się na alei Grunwaldzkiej, łączącej Gdańsk, Sopot i Gdynię.

Podobnie łatwy jest dojazd do ulicy Spacerowej, prowadzącej przez las do obwodnicy Trójmiasta.

Do położonych nieopodal pętli tramwajowej i autobusowej wystarczy przejść 300 metrów przez Park. Stamtąd jest już tylko 3 minuty pieszo do Dworca PKP i stacji Szybkiej Kolei Miejskiej.

Oliwa, dzięki swemu położeniu, daje sprawny dostęp do innych dzielnic Gdańska, ale równie łatwo można dojechać stąd do Sopotu i Gdyni oraz dalej w kierunku otwartego morza.

Twój apartament w Parku Oliwskim

„Wejdź głównym wejściem do parku, miń salon lipowy, potem Groty Szeptów. Za palmiarnią skręć w prawo, przetnij łąkę i przejdź przez most nad Potokiem Oliwskim.  Pomiędzy drzewami zobaczysz willę, w której mieszkam.”

Do tej pory nikt nie wysyłał takiej instrukcji gościom zaproszonym do domu. Może z wyjątkiem parkowego ogrodnika, Jana Saltzmanna, którego dawny dworek z XVIII wieku znajduje się tuż obok apartamentów Oliwski Park.

Tam, gdzie w Parku na wiosnę rozkwitają kwietne obłoki japońskich wiśni, a smukłe kielichy kosaćców chwieją się na wietrze, tuż obok dzisiejszego ogrodu japońskiego, wyrosną szlachetne, współczesne interpretacje miejskich willi.

Dynamiczny rozkwit biznesu

Mimo, że liczy sobie już ponad 800 lat, jest otwarta na przedsiębiorczość.
W ciągu ostatnich dwóch dekad Oliwa stała się trójmiejskim centrum biznesu.

Park i ścisłe centrum Oliwy objęto opieką konserwatora zabytków, za to na jej nieodległych obrzeżach powstają nowoczesne, przeszklone biurowce, których łączna powierzchnia (standard premium) wynosi już ponad 200 tysięcy m. kw.

W otwartych na świat przestrzeniach Achemii, Olivia Business Centre i Arkońska Business Park prężne start-upy sąsiadują z dużymi przedsiębiorstwami o zasięgu globalnym. Z inwestycji Oliwski Park można do nich dojechać w 5 minut.

W bliskim sąsiedztwie apartamentów Oliwski Park – przy ulicy Grunwaldzkiej – zrealizowaliśmy biurowo-usługową inwestycję Oliwa 505, w której znajduje się hotel Hampton by Hilton.

© Copyright - Oliwski Park